niedziela, 11 września 2016

Ślubne zniechęcenie- jak sobie z nim radzić ?

Na początku jesteś zafascynowana nową sytuacją, którą zastałaś po zaręczynach. Ustalacie czym prędzej datę ślubu. Zaczynacie załatwiać podstawowe formalności.  Myślisz będę idealną panną młodą a mój ślub będzie rodem z Pinteresta.  Potem nadchodzi zderzenie z rzeczywistością. Nie możesz znaleźć idealnej sali w swojej okolicy. Rodzice mają zupełnie inne wyobrażenie wesela. Od rana słuchasz tysiąca dobrych rad.  Narzeczony wcale się tym nie interesuje, albo odpowiada, że przecież na to wszystko jest jeszcze tyle czasu. Wtedy z tej szczęśliwej dziewczyny stajesz się kłębkiem nerwów, nie możesz już patrzeć na te wszystkie zdjęcia i myślisz aby to jakoś przetrwać. Prawie każda z nas przez to przechodzi. Ten stan ślubnego zniechęcenia dopada nas w zależności ile czasu od wyznaczonej daty pozostało nam do ślubu.  Najczęściej wygląda to tak jak macie 2 lata to około 10 miesięcy przed już się wam nic nie chce. W przypadku rocznego oczekiwania na ślub ten stan pokazuje się około 4 miesięcy przed.  Jeżeli was to dotyczy, nie musicie się już tym martwić. Jest na to kilka sposobów jak to przetrwać i odnaleźć się w tym gąszczu przygotowań.

Oto kilka z nich:

1. Serdeczna przyjaciółka- najważniejsza jest grupa wsparcia. Może to być przyszła druhna, siostra a najlepiej to koleżanka która w niedługim czasie stanie też na ślubnym kobiercu. Wtedy możecie się miedzy sobą podzielić spostrzeżeniami, radami i obawami. Najważniejsze, aby ta osoba była życzliwa, służyła dobrą radą i pomocą.

2. Lista rzeczy do zrobienia- jest bardzo przydatna. Najlepiej jakby była ułożona chronologicznie, wtedy spoglądasz na konkretny miesiąc i wiesz co musisz załatwić.

3. Lista zakupów- możesz ją wykonać sama, wystarczy zwykła tabelka trzy-kolumnowa  z Worda. U mnie sprawdza się znakomicie.  W tabelce wpisuję  w poszczególnych kolumnach rzecz do kupienia, sklep- ewentualne uwagi, oraz miejsce na odznaczenie czy dana rzecz jest już zrobiona.  Tabelkę podzieliła na kategorie takie jak: gadżety weselne, kwiaty, papeteria, słodki stół, stół dla dzieci, niezbędnik dla gości, niezbędnik dla panny młodej, jedzenie, ubrania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz