czwartek, 15 marca 2018

Moje buty ślubne

Buty do ślubu to niełatwy wybór

O tym, że wybór butów ślubnych nie jest prostym zadaniem wie każda panna młoda. Muszą one spełniać parę istotnych warunków: po pierwsze powinny być ładne i pasować do sukni, po drugie wygodne, bo w perspektywie mamy całą noc do przetańczenia. Swoje poszukiwania butów ślubnych rozpoczęłam już rok przed ślubem. Od początku wiedziałam, że nie mogą być białe. Chciałam móc je wykorzystać też na inne okazje. Na początku kupiłam kremowe lakierki. Jednak po pierwszej przymiarce sukni ślubnej stwierdziła, że to nie to. Zatem zamówiłam pudroworóżowe buty taneczne szyte na miarę firmy Sensatiano. Niestety okazały się lekko ciasne. Było jeszcze parę miesięcy do ceremonii, więc się tym nie martwiłam. Stwierdziłam, że się ,,rozchodzą". Pod koniec przygotowań trafiłam na jeszcze jeden model- mieniące się na kolor złoty lub srebrny w zależności od kąta padania promieni słonecznych szpilki na niskim obcasie. I to do nich dokupiłam klipsy do butów Mififi- dało to efekt bucików kopciuszka. Ostatecznie na własnym ślubie i weselu miałam trzy pary butów. A  czwartą parę założyłam na poprawiny.
wedding shoes


Do kościoła założyłam mieniące się szpilki, które potem zmieniłam na różowe buty. A tak naprawdę moją stopę uratowały sandałki, które zapakowałam w ostatniej chwili. Zostały one kupione na poprzedni sezon letni. I to one okazały się najlepsze. Poza tym były na najwyższym obcasie, co było dla mnie zbawienne, ponieważ materiał sukni się lekko wydłużył i niższymi obcasami zaczepiałam o cały dół który się ciągał po podłodze.

Buty wizytowe, buty ślubne, wedding shoes

Gdzie warto szukać swoich butów ślubnych-sklepy internetowe:

Lista sklepów stacjonarnych:

                           A wy jakie miałyście swoje buty ślubne lub jakie mieć planujecie?

simone, buty visione, spinki mififi, buty kopciuszka


7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) bardzo mnie cieszy, że się podobają

   Usuń
 2. Natomiast ja ze swojej strony jestem w stanie polecić sklep internetowy https://butymodne.pl/ - w nim również można znaleźć ciekawe perełki :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Buty są mega ważne, ale ja na wesela zakładam klasyczne buty i do tego garsonka. Wpadła mi strona www z pięknymi garsonkami. Już zamówiłam i ma przyjść w piątek albo w poniedziałek

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście nie można od iść na wesele w nowych butach :)
  A tu kilka porad ode mnie https://blog.eobuwie.com.pl/buty-na-wesele-zima-jakie-wybrac/

  OdpowiedzUsuń