piątek, 25 maja 2018

Moje ulubione seriale historyczne


Jakie są wasze ulubione seriale historyczne? Oglądacie takie? Muszę się wam przyznać, że wszelkie filmy kostiumowe po właśnie seriale oparte na faktach historycznych są dla mnie bliskie. Takie historie są dla mnie najbardziej wciągające.


The Borgias 

serial opowiada historię rodziny Borgiów jednej z najpotężniejszych rodzin na półwyspie apenińskim, z głową rodu który został papieżem Aleksandrem VI. Serial pełen intryg, pięknych wnętrz i zaskakujących zwrotów akcji. Niestety powstały tylko 3 sezony tego serialu.

serial historyczny

Marco Polo

niesamowita historia znanego podróżnika, jego lat młodości które spędził na dworze wielkiego Chana. Zupełnie inna rzeczywistość, kultura wschodu. Intrygi na dworze, zaskakujące zaskoczenie. Serial nie do końca z prawdą przedstawia fakty historyczne, ale mimo to dwa sezony pozastawiają lekki niedosyt. 

serial historyczny


Dowton Abbey

serial przedstawiający życie angielskiej arystokracji i jej służby. W serialu zostały ukazane wzajemne relacje pomiędzy tymi dwoma warstwami społecznymi. Niesamowita dbałość o szczegóły. Możemy obejrzeć 6 sezonów.

serial historyczny

Rzym

akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, szykuje się do powrotu. Arystokracja przerażona siłą i potencjałem Cezara, grozi oskarżeniem go o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, stara się wzniecić bunt, aby zachować władzę. Dwaj żółnieże Luncjusz i Tytus Pullo krzyżują plany Pompejusza, zdobywając tym samym przychylność Cezara i jego rodziny. Serial ma dwa sezony.

serial historyczny

Czas honoru

nasza rodzima produkcja.  Składająca się z VII sezonów. Akcja toczy się w okresie II wojny światowej i okresie powojennym. Ukazuje bohaterstwo żołnierzy państwa podziemnego, historię ich rodzin.  Jeden z lepszych polskich seriali.

serial historyczny

The Crown  

serial biograficzny opowiadający o wycinku z  życia królowej Elżbiety II, składający się z dwóch sezonów. Obnaża niektóre fakty, pozostałe pozostawia do domysłu widza.

serial historyczny

Wersal Prawo Krwi 

na serial składają się dwa sezony. Opowiada o życiu króla Francji Ludwika XIV i jego marzeniu jakim jest budowa Wersalu. Serial bogaty w niespodziewane zwroty akcji, intrygi, piękne wnętrza. Doskonale ukazana gra polityczna, sam wersalski dwór stał się sceną rywalizacji o względy władcy.

serial historyczny


Victoria 

dwa sezony serialu ukazują lata młodości tej wielkiej królowej. Pierwszy sezon skupia się na 3 pierwszych latach panowania. Drugi pokazuje nam lata 40, klęskę głodu w Irlandii.  

serial historyczny

A wy co oglądacie? Podzielcie się swoimi ulubionymi tytułami seriali.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz