wtorek, 29 stycznia 2019

Jak zorganizować sesję świąteczną w domu ?

Koniec roku przyniósł nam wiele zmian. Przeprowadzka, zmiana pracy. Nadmiar obowiązków z tym związany nie pozwolił nam na uczestnictwo w świątecznej sesji u profesjonalisty. Ciężko nam było jednak zrezygnować całkowicie z takich zdjęć. Dlatego postanowiliśmy w wolnej chwili wykonać taką sesję sami. Wcześniej już mieliśmy zakupionych trochę tematycznych gadżetów.Efekty naszej świątecznej sesji możecie ocenić sami.


A oto przepis jak sami możecie zorganizować taką mini sesję:

1. wybór miejsca- taka sesja może odbyć się zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. To Wy decydujecie  jaki efekt chcielibyście osiągnąć. Często wystarczy biała ściana w waszym mieszkaniu jako tło.2. światło- z tym jest najgorzej zimą. My musieliśmy przeczekać dwa weekendy zanim pogoda się trochę poprawiła i nie było całkiem pochmurno.


3. Kto zrobi nam zdjęcia?- tu są dwa wyjścia możemy poprosić kogoś z rodziny lub zrobić zdjęcia sobie nawzajem, dobrze jest także skorzystać ze statywu.


4. Jak się ubrać? - wybieracie taki strój w jakim jest wam najwygodniej. Równie dobrze mogą to być świąteczne piżamy, sweterki które można zakupić na wyprzedażach nawet do 80% taniej na przyszły rok, lub możecie postawić na styl bardziej elegancki- koszulę, ładną sukienkę w odcieniach czerwieni lub ciemnej zieleni.


 5. Dodatki- można pomyśleć o zakupie gotowych gadżetów do takiej sesji. W sieci jest mnóstwo sklepów oferujących takie przedmioty. Poza tym w okresie świątecznym w wielu sklepach roi się od tego typu artykułów. Możecie również wykorzystać to co już macie w domu- lampki choinkowe, różnego rodzaju świąteczne dekoracje. Doskonałym pomysłem są też zdjęcia podczas pieczenia pierniczków. Może właśnie warto pomyśleć o zaaranżowaniu kuchni.
6. Najważniejszym punktem jest jednak nasz nastrój. A wtedy tylko ogranicza nas nasza wyobraźnia.


Więc moi drodzy warto włożyć choć odrobinę trudu, aby mieć piękną pamiątkę na lata. A jeżeli wykonacie takie zdjęcia z lekkim wyprzedzenie mogą one stać się doskonałym prezentem pod choinkę dla waszych bliskich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz