czwartek, 15 sierpnia 2019

Gry z Pepco

Uwielbiamy planszówki, najczęściej sięgamy po nie podczas jesienno-zimowych wieczorów. Mamy ich wiele, ale chcieliśmy Wam dzisiaj przedstawić naszą kolekcję gier z Pepco.


1. Pełny kurnik

pełny kurnik, pepco, damazprowincji

Celem gry jest zdobycie 9 kur i zapełnienie swojego kurnika. Gra składa się z 4 rodzajów kartoników przedstawiających- jaja, kurczaki, kury i koguty, 4 kart graczy oraz 2 kostek do gry.
Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy w wieku od 6 lat.

Gracz rozpoczyna rozgrywkę od rzutu kośćmi. W zależności od wyrzuconych oczek otrzymuje jajko, kurczaka lub kurę. Jeśli któryś z graczy wyrzuci taką samą liczbę oczek na dwóch kostkach, musi postępować zgodnie ze schematem opisanym w instrukcji- tu los jest mniej łaskawy, taki rzut może kosztować utratę nawet całego stada.

Istnieje także możliwość wymiany odpowiedniej ilości zgromadzonych kartoników jaj, kurczaków na kury.

Wygrywa ten, który jako pierwszy zapełni swój kurnik, czyli usadzi na wszystkich grzędach kury.


2. Plaster miodu

plaster miodu, gry pepco, damazprowincji, wolny czas

Gra składa się z 73 kart podstawowych oraz 4 bonusowych które możemy dołączyć do rozgrywki, aby uatrakcyjnić zabawę. Przeznaczona jest dla graczy w wieku od 5 lat. Można w nią grać w zespole od 2 do 6 osób. Gra występuje w dwóch wariantach.

Głównym celem gry jest odnalezienie ilustracji spójnej z ilustracją znajdującą się na odkrytej karcie. Wygrywa osoba która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Dodatkowym atutem gry jest jej wersja anglojęzyczna, dzięki temu najmłodsi zyskują doskonały sposób na naukę oraz utrwalenie słówek z języka angielskiego.

3. Królik w ogrodzie

królik w ogrodzie, pepco, zabawa, damazprowincji

Jest to gra w której liczy się spryt i odrobina szczęścia. Gra składa się z planszy, kartoników z torami poruszania się graczy, 8 tabliczek blokady, kartonikow przedsawiających dynie i marchew oraz 2 pionków. Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy w wieku od 6 lat.

Celem gry jest zebranie marchewek lub dyni o równowartości 10 punktów. Wygrywa ten kto zdobędzie je najszybciej lub całkowicie zablokuje ruchy przeciwnika.

4. Pit

pepco, pit, damazprowincji

Gra składa się z 74 kart oraz pudełka z wbudowanym dzwonkiem. Przeznaczona jest dla osób od 6 lat. Można w nią grac w zespole od 3-8 graczy, ale w 2 osoby tez się da.

Celem gry jest zdobycie jako pierwszy kompletu 9 kart (w wersji łatwiejszej 6  i tą polecamy, wtedy rozgrywka jest bardziej dynamiczna). Wygrywa ten który jako pierwszy zwycięży 3 rundy.

Gra polega na wzajemnej wymianie kart, aż do ubierania kompletu, wtedy gracz dzwoni dzwonkiem. Wymiany kart można dokonywać, pod warunkiem, że wszyscy gracze wymienią taką samą liczbę kart.

Gra występuje też w bardziej zaawansowanej formie, wtedy do rozgrywki używamy dwóch dodatkowych kart przedstawiających niedźwiedzia i byka. Zmienia też formę, na wersję punktową, zwycięża ten kto uzbiera 500 punktów.

Gry z Pepco nasze zdanie:


Ich główną zaletą jest oczywiście cena- średnia to około 15 zł. A do tego jakość wykonania wcale nie odbiega od gier innych producentów, więc po co przepłacać :)

A jak jest u Was kupujecie gry z Pepco? Czy macie jakieś ulubione gry?
Koniecznie dajcie znać w komentarzu.

20 komentarzy:

 1. Ciekawe gry, jeszcze nie mieliśmy okazji w nie zagrać. W sumie to chyba utknęliśmy na Piotrusiu Panu, Wojnie oraz Chińczyku :)
  pozdrawiam. Edi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie kupowaliśmy nowych gier :) Na razie to największą popularnością cieszy sie u nad dixit i karty :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilekroć jestem w pepco zawsze się nad nimi zastanawiam.. Teraz chyba w końcu kupię :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie kupujemy z peoco, mamy swoich ulubionych wydawców

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często znani wydawcy robią właśnie te gry do Pepco

   Usuń
 5. To świetne, że wciąż można gdzieś kupić jeszcze tanie gry planszowe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę warto, dzięki temu możemy mieć większą kolekcje :)

   Usuń
 6. Widzę że planszówki są modne ostatnio

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś jak syn był mały planszówki to była nasza ulubiona rozrywka kiedy padał deszcz. Świetna alternatywa na nudę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, planszówki są świetne na deszczową pogodę.

   Usuń
 8. Fajnie, że jest coraz większy wybór gier.

  OdpowiedzUsuń
 9. Akurat my jeszcze chyba nie mieliśmy okazji nic kupować z tego sklepu, ale może kiedyś nadarzy się okazja. Moje dzieciaki aktualnie bardzo chętnie bawią się zabawkami z https://modino.pl/granna i z tego co widzę to bardzo im się one podobają.

  OdpowiedzUsuń