poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Pomysł na niebanalne zabawy weselne

Wybór zabaw weselnych to nie małe wyzwanie. Często chcemy, aby były małym elementem zaskoczenia dla naszych gości. Wielu Mlodych stawia na oryginalne pomysły. Jeżeli w niedługim czasie planujecie wesele serdecznie zachęcam Was z zapoznaniem się z tym postem. Mam nadzieję, że znajdziecie w nim sporo inspiracji. Zabawy weselne podzieliłam na dwie grupy: te które można przeprowadzić na sali tanecznej i te które sprawdzą się idealnie za stołami.

Zabawy na sali tanecznej:

 

Zabawa integracyjna rodzin

Tworzymy dwa kółeczka środkowe panie, zewnętrzne panowie. Panie poruszają się  w lewo, panowie w prawo. Gdy muzyka się przestaje grać odwracamy się do płci przeciwnej i przedstawiamy się.
Przy zmianie muzyki wracamy do kółek.

Panna młoda, zabawa weselna, wesele, zabawy weselne, biała suknia, wianek na głowie

Pociąg

Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą „w wagoniki” następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Wodzirej, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji Kankana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca.

zabawa pociąg, pan młody, zabawy weselne, wesele, namiot

Krzyżówka

Wcześniej należy przygotować małe krzyżówki z hasłami dotyczącymi Pary Młodej. Wybieramy wśród gości dwie drużyny: druhny i drużbanta po 5 osób i rozdajemy po krzyżówce. Na rozwiązanie jej mają maksymalnie czas przez jaki zespół czyta na głos pytania. Następnie trzeba zebrać krzyżówki i przeczytać poprawne odpowiedzi. Wygrywa drużyna, która miała więcej wypełnionych poprawnych odpowiedzi.

krzyżówka weselna, zabawa weselna, oczepiny, niebanalne zabawy, pomysł na oczepiny

Całuśne koszulki

Zabawa ta najczęściej proponowana jest na oczepiny. Wybieramy 5 pań, które dostają  zestaw składający się z czerwonej szminki oraz białej koszulki. Panie nakładają koszulki. Za zadanie mają nazbierać jak najwięcej całusów od panów znajdujących się na Sali. Podbiegają do panów, malują im usta i proszą o odbicie ust na koszulce. Wygrywa ta Pani która zbierze jak najwięcej odbić ust.

oczepiny, zabawa na oczepiny, całuśne koszulki, brunetka, zabawa weselna, czerwona pomadka

Zabawa mikrofon

Wybieramy nową Parę Młodą. Na początku następuje przedstawienie osób. Pierwsza podchodzi nowa Panna Młoda.

Padają pytania: 

Zespół: Czy państwo młodzi piją wódkę czy wodę?
Odp:
Zespół: Sprawdź po zapachu, jak myślisz co jest w kieliszku?
Odp:
Z: I myślisz, że Ci nie zaszkodzi?
Odp: ……. Wypija
Z: Powiedz tym wszystkim niedowiarkom co było tak naprawdę w tym kieliszku
Odp: - odpowiedź ze zmienionym głosem(zmiana głosu na męski)
Z: Wódka była słodka czy gorzka?
Odp:
Z: Zimna czy ciepła?
Odp:
Z: Zaszkodziła Ci, czy pomogła?
Odp:
Z: Czy poprawiło ci się po tej wódce samopoczucie?
Odp:
Z: To co  robimy zostawiamy czy odczarowujemy?
Odp:
Z: No to odczarujemy. Pan młody z Panną Młodą wychodzą bliżej. I teraz oni odczarują, ale Ty musisz ich zachęcić do odczarowania. Czyli zaśpiewasz im gorzka wódka, oni się pocałują i czar pryśnie.
Odp: Śpiewa
Z: I co pomogło?
Odp: ( Dalej nie odczarowana)
Z: A wiecie dlaczego nie pomogło bo było bez języczka. Dobra to jeszcze raz śpiewasz a oni pocałują się porządnie.
Odp: Śpiewa

I potem analogicznie przeprowadzamy zabawę z nowym Panem Młodym.

para młoda, oczepiny, wesele, biała suknia, suknia ślubna, suknia ślubna gala,krzyżówki weselne, rozwiązanie konkursu

Zabawy przy stołach:


Zabawa całus

To zabawa pozwalająca zintegrować wszystkich gości, dlatego najlepiej przeprowadzić ją na początku wesela, na tzw. przełamanie pierwszych lodów. Zabawę zaczynają Młodzi. Para Młoda całuje się, a następnie pocałunek jest przekazywany sąsiadom. Sąsiedzi przekazują go dalej swoim sąsiadom i zabawa trwa dopóki pocałunek nie wróci do Młodych.

para młoda, całus, pocałunek, wianek ślubny, fryzura ślubna, stół młodych, ślubna stylizacja, suknia ślubna

Rodzinne sto lat

W czasie przerwy, prosimy całą rodzinę Pana Młodego o powstanie. Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny Panny Młodej. Dziękujemy rodzinie Pana Młodego i o to samo prosimy rodzinę Panny Młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla Młodej Pary.

biesiada weselna

Ankieta weselna

Prowadzący informuje gości, że świadkowie rozdadzą za chwilę ankietę weselną. Prosi się gości o jej wypełnienie. Jak taka ankieta powinna wyglądać pisałam w tym poście - ankieta weselna do pobrania.

blog ślubny, damazprowincji blog, zabawa weselna

Loteria fantowa

Trzeba założyć z góry ile będzie wygrywających kuponów: np. 3. Wcześniej przygotowujemy kupony z numerami. Musi ich być co najmniej tyle ilu będzie gości, chociaż można założyć, że niektórzy kupią więcej niż jeden kupon. Każdy kupon jest podwójny i złożony na pół. Jedną jego część dostanie kupujący, drugą odrywamy i wrzucamy do wielkiego wazonu lub cylindra do losowania. Goście kupują kupony (cenę też należy ustalić wcześniej np.: 2 zł  za kupon). Kiedy już wszystkie kupony zostaną wyprzedane Para Młoda na środku sali losuje wygrywający los i czyta głośno numer lub wyraz, który się na nim znajduje. Gość o identycznym kuponie wygrywa. Najlepiej, żeby nagrody były przygotowane w wersji humorystycznej tak jak ekspres do kawy (gazeta super expres i kawa 3w1), zestaw obiadowy na specjalne odwiedziny teściów (zestaw naczyń jednorazowych), rejs Bolsem (mała butelka wódki Bols).

Zebrane fundusze przeznaczane są oczywiście na nowo powstające gospodarstwo nowożeńców.

loteria fantowa, zabawy weselne, para młoda, panna młoda, suknia ślubna, pan młody, losy

Urodziny

Zespół lub wodzirej śpiewa „… a kto się w styczniu (lutym, marcu… itd.) urodził, ma wstać, ma wstać, ma wstać”. Wszyscy goście, którzy urodzili się w danym miesiącu wstają i śpiewają „kieliszek swój do ręki weź i wypij, aż do dna, kieliszek swój do ręki weź i wypij, aż do dna”. Następnie piją toast a pozostali śpiewają piosenkę dla kolejnego miesiąca. Gdy solenizantami jest ktoś z Młodej Pary goście śpiewają: sto lat.

biesiada, zabawa urodziny

Zabawa kapelusz

To zabawa przeznaczona na lepsze poznanie się gości. Biesiadnicy przekazują sobie po kolei kapelusz. Jak zamilknie muzyka osoba wstaje mówi swoje imię i skąd przyjechał. Następnie wypija zdrowie za Państwa Młodych.

zabawa weselna, loteria fantowa, nagrody loteria, humor weselny, goście

Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje propozycje zabaw weselnych. Może macie jakieś ulubione zabawy? Podzielcie się nimi w komentarzach.

kankan, zabawa weselna

Zapraszam też na mój instagram @damazprowincji tam czeka na Was więcej inspiracji weselnych. 


1 komentarz: