piątek, 27 kwietnia 2018

Majówka 2018 pomysły na wyjazd

Pomysły gdzie udać się na weekend majowy

Majówka zbliża się wielkimi krokami warto się zastanowić jak jeszcze tego nie zrobiliście gdzie warto pojechać. Mamy dla was 5 sprawdzonych miejsc w Polsce i w Europie.

Majówka w Polsce:

Gdańsk a nawet Trójmiasto - wyjazd nad morze to zawsze dobry pomysł. Całe Trójmiasto oferuje szereg atrakcji dla turystów, każdy znajdzie coś dla siebie. A poza tym ten szum fal ...

majówka, dar pomorza
 
Wrocław- stolica dolnego śląska, tu  nie można się nudzić. Zaczynając spacer od poszukiwania krasnali, kończąc na rejsie po odrze. Do tego świetna oferta restauracyjna- czego chcieć więcej.

stolica dolnego śląska, majówka

Toruń- miasto piernika i Kopernika. Urokliwe zakątki starego miasta. Warto tu przyjechać.

majówka 2018, toruńskie pierniki, kopernik

Kraków- dawna stolica Polski. Wawel, sukiennice, kopalnia soli w pobliskiej Wieliczce. Poza tym świetne jedzenie na Kazimierzu.

majówka 2018, zwiedzamy kraków

Kazimierz Dolny- urokliwa miejscowość we wschodniej Polsce. Świetny punkt wypadowy do pobliskiego Janowca, Nałęczowa lub nieco oddalonego Lublina. Pamiętajcie o zakupie specjalnego koguta.

majówka 2018, kogut

Majówka w Europie:

Rzym- wieczne miasto przyciąga rok rocznie tłumy turystów. Tu sezon trwa cały rok. Nie ma się co dziwić praktycznie co krok otaczają nas zabytki.Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i to powiedzenie sprawdza się w 100 %. Poza tym korzystając z kolei podmiejskiej można w krótkim czasie udać się nad morze, czyż to nie jest świetny pomysł ?

majówka, rzymskie wakacje

Paryż- stolica zakochanych. Paryż zachwyca swoją różnorodnością.  Wieża Eiffla, katedra Notre Dame, Luwr na którego zwiedzanie warto poświęcić cały dzień. W dodatku francuskie jedzenie jest pyszne. Jak będziecie mieli trochę czasu warto wybrać się do Disneylandu.

stolica francji, wieża Eiffla

Budapeszt- stolica Węgier, ze swoimi zabytkami zaprasza do jej odwiedzenia. Zdecydowanie na plus jest odległość bez problemu dojedziemy tu własnym autem. Warto zobaczyć Basztę Rybacką, park Vorosliget, Parlament. I koniecznie spróbujcie węgierskich przysmaków.

budapeszt, majówka, węgry

Wiedeń- stolica walca. Pałac Schonbrunn to miejsce wyjątkowe i obowiązkowe na mapie zwiedzenia. Po intensywnym zwiedzaniu- warto pójść na kawę.  

wiedeń, austria, majówka

Praga- stolica krecika. Wyjątkowe stare miasto, most Karola, Zamek na Hradczanach, Złota uliczka to punkty obowiązkowe. Dodatkowo w planach trzeba ująć skosztowanie knedlików i smażonego sera, popijając to wszystko czeskim piwem.

praga, majówka


My w tym roku wybieramy się na mazury. Życzymy wam miłego długiego weekendu :)

2 komentarze:

  1. Kocham Kraków :) Marzy mi się też wyjazd do Pragi. Może w tym roku wreszcie się uda, ale już oczywiście nie na majówkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podróże kształcą, warto zwiedzać, poznawać inne kraje, regiony,obyczaje. Trzeba marzyć, a potem te marzenia urzeczywistniać. Na pewno się uda. Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń