piątek, 13 lipca 2018

Co warto przywieść z Dominikany?


O tym czy warto jechać na Dominikanę było w poprzednim poście, dodatkowo na blogu umieściliśmy naszą relacja z karaibskich wakacji z recenzją wybranego przez nas hotelu. Podsumowując tamte wpisy Dominikana wspaniale nadaje się na podróż poślubną, dzięki jej pięknym krajobrazom będziecie mieć piękne zdjęcia i wspaniałe wspomnienia, także ze ewentualnej sesji poślubnej do której serdecznie zachęcamy. Oprócz tego to wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje, ciepło, mięciutki biały piasek i pełny relaks w karaibskim słońcu.

No dobra już zdecydowaliście, że właśnie jedziecie na urlop na tą wspaniałą wyspę, ale co ze sobą w zamian przywieść?

Rum- miejscowy rum cieszy się zasłużoną sławą. Najbardziej znanymi markami są Brugal, Barceo i Bermudez. Ciemną odmianę pije się w czystej postaci, biała stosowana jest raczej do koktajli lub jako dodatek do drinków. Przy wywozie rumu stosowane są jednak ograniczenia o czym nie pisze się w przewodnikach i to faktycznie sprawdzają jest to koło 1-2 litra na osobę.

mamajuana-  dominikański napój narodowy, wysokoprocentowy taki nasz syrop na kaszel, podobno zwiększa potencje i jest skuteczny  w zwalczaniu rożnych chorób i dolegliwości. Od układu oddechowego po bóle stawów. Czerwona ciecz w której pływają kawałki drewna, liści i kory. Można też zakupić sam susz i samemu w domu stworzyć mamajuanę po dodaniu miodu, rumu i dopełnienie tego wszystkiego czerwonym winem. Następnie wszystko odstawia się na 2 tygodnie, odlewa się płyn i ponawia się procedurę. Mamajuana ułatwia trawienie. Gotowa miksturę możemy nabyć w większości sklepów z pamiątkami.

Biżuteria - turkusowy larimar wydobywany wyłącznie na Dominikanie.  Jest to  kamień półszlachetny najczęściej oprawiany w srebro.


kawa- cafe Santo Domingo flagowa kawa Dominikany.  Najbardziej popularna jest  ta w opakowaniu biało czerwony, ale też najbardziej pospolita lepiej kupić tą nieco droższą biało brązową.


kakao- w ciekawej formie kul kilku mniejszych lub jednej wielkości piłki do tenisa do ścierania na tarce.

gliniane laleczki bez twarzy w długich wiktoriańskich sukniach z warkoczami. tradycyjne wyroby rękodzieła  wyrabiane z gliny lub z tak zwanej zimnej porcelany której jednym ze składników jest mączka kukurydziana.

cygara- doganiają jakością kubańskie często tez sprzedawane są tzw podróbki. uznawane marki to Aurora, Avo Davidoff El Coto, Vegafina, Macanudo , Casablanca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz