czwartek, 8 listopada 2018

Najbardziej popularne plaże na Gran Canaria


Gran Canaria ma do zaoferowania dla odwiedzających ją turystów wiele urokliwych miejsc. Nie bez powodu jest nazywana kontynentem w miniaturze. W poprzednim wpisie mogliście przeczytać o 10 miejscach które warto zobaczyć na Gran Canarii. Dzisiaj chcielibyśmy zabrać was na jej plaże.
A jest co wybierać. Zresztą przekonajcie się sami. Oto nasze zestawienie plaż na Gran Canaria:


Już w samej stolicy  Las Palmas mamy do dyspozycji 4 plaże: Playa Las Canteras, Playa de la Laja, Playa de las Alcaravaneras, Playa del Confital.

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną jest plaża Las Canteras.  Jest to też największa plaża miejska na Wyspach Kanaryjskich. Rozciąga się na długości około trzech kilometrów, a w jej obrębie znajdziemy wszystko to, co do błogiego lenistwa jest  niezbędne: hotele, restauracje, kawiarnie, tarasy oraz szereg lokali usługowych dedykowanych plażowiczom. Nosi miano  jednej z najlepszych plaż miejskich w Europie. Warto odwiedzić ją także poza sezonem, gdy ruch turystyczny jest mniejszy. Na Las Canteras można korzystać z przyjemnego klimatu i spokojnej wody przez cały rok. Las Canteras to  piękna  plaża o złotym piasku. W ciągu dnia można korzystać ze słońca obok piaskowych rzeźb, po wypożyczeniu leżaków i parasoli lub uprawiać surfing na jej południowym krańcu.

plaża la canteras, plaża, promenada, gran canaria
plaża, dziewczyna na plaży, punkt widokowy, gran canaria, stolica wyspy

Playa del Inglés

to plaża i zarazem ośrodek turystyczny o tej samej nazwie. Znajdziemy go w południowej części wyspy. Największą zaletą Playa del Inglés są szerokie piaszczyste plaże, które gwarantują wspaniały wypoczynek dla każdego. Znajdujące się w pobliżu hotele sprawiają, że jest to jedno z miejsc, które warto odwiedzić szczególnie, jeśli wybieracie się na rodzinne wakacje z dziećmi.

plaża de ingles, playa de ingles, plaża

Playa Puerto Rico

to kolejny przykład plaży all inclusive. Bardziej niż sama plaża pod nazwą Puerto Rico znany jest tutejszy kurort turystyczny.  Jedyny minus to, podobnie jak w przypadku wszystkich innych popularnych plaż, duża liczba innych turystów, która czasem zamienia się w lekki tłok. Winę za całą tę sytuację ponosi wspomniany wcześniej miejscowy klimat, za sprawą którego piękna pogoda panuje w Puerto Rico praktycznie przez cały rok.

puerto rico
puerto rico

Playa  Amadores

to plaża o ponad 280 metrach długości. Mieści się w południowo-zachodniej części wyspy w niewielkiej odległości od Puerto Rico.  Możemy się na nią dostać samochodem- jest tam specjalny parking lub pieszo nadmorską jednokilometrową promenadą z Puerto Rico. Amadores to plaża o spokojnych wodach i niewielkich falach ponieważ jest osłonięta przez dwie groble. Wyróżnia się rodzinną i odprężającą atmosferą. Od 2004roku plaża została uhonorowana tzw. niebieską flagą począwszy  ze względu na jej usługi: wynajem leżaków i parasoli, płatny parking. Dodatkowym atutem jest bliskość restauracji.W każdej chwili można  coś zjeść wpatrując się w  morze. Na plaży znajdują się też specjalne kładki, boje i sieci dla ułatwiające kąpiel osobom niepełnosprawnym.

amadores, piekna plaża
amadores

Playa Puerto de Mogan

Niewielka plaża w małym portowym miasteczku. Możemy tu liczyć na błękitną wodę oraz miękki zloty piasek. Dodatkowym atutem jest bliskość dużej ilości mały restauracji w których bez problemu możemy coś przekąsić. Poza tym w niewielkiej odległości znajduje się przystań z której wypływają statki do obserwowania delfinów.

puerto de mogan
plaża puerto de mogan

Playa Maspalomas- Dunas de Maspalomas

Plaża granicząca z rezerwatem przyrody wydm Maspalomas. Znajduje się na południu wyspy przy miejscowości Maspalomas.Widok Wydm Maspalomas robi ogromne wrażenie. Rozciągają się na długości 6 km. To idealne miejsce zarówno na spacer, jak i do opalania. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają z kolei rozmaite sporty wodne. Wydmy Maspalomas są lubiane przez społeczność LGBT. W okolicy małego beach baru Kiosk Beach N°7 znajdziesz fragment plaży, który jest często odwiedzany przez gejów, tu też znajduje się plaża dla nudystów.

wydmy maspalomas
dziewczyna na wydmach

A wy byliście na Gran Canaria? Jakie plaże możecie polecić?

2 komentarze:

  1. Aż mam ochotę spakować walizkę, przedzwonić do pracy ' sorry, przez tydzień mnie nie ma ' i uciec. Przepiękne widoki.
    Mój blog.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gran Canaria jest piękna i w dodatku jest tam ciepło przez cały rok.

    OdpowiedzUsuń